BEZPIECZEŃSTWO IT

Kopia zapasowa i odzyskiwanie

Specjalizujemy się w innowacyjnych rozwiązaniach pozwalających chronić twoje dane nawet w przypadku pożaru lub kradzieży sprzętu IT, dzięki szyfrowaniu oraz kopii zapasowych według reguły 3-2-1. Przygotowujemy plan kopii zapasowej, instrukcję postępowania w razie awarii, a także testujemy odzyskiwanie danych przynajmniej raz do roku. Wszystko po to, aby mieć pewność, że odzyskamy swoje dane kiedy padniemy ofiarą cyber ataku.

Indywidualnie dobrane procedury bezpieczeństwa zapewniają uruchomienie firmy w akceptowalnym czasie nawet po „totalnej katastrofie” unikając nieodwracalnych strat.

Czym jest zasada backupu 3-2-1?

Zasada backupu 3-2-1 jest dosyć prosta i mówi:
Przechowuj 3 kopie / repliki danych / egzemplarze danych.
Wykorzystaj co najmniej 2 technologie/nośniki przechowywania danych.
Zastanów się nad przechowywaniem danych w 1 lokalizacji wyniesionej/zdalnej poza głównym centrum przetwarzania danych.

Bezpieczeństwo oprogramowania

Aktualne systemy operacyjne, programy antywirusowe, oprogramowanie sprzętowe ruterów, urządzeń sieciowych, serwerów czy laptopów jest kluczem do utrudnienia działań atakującemu. Dbamy o to, aby te operacje nie przeszkadzały w pracy i odbywały się poza godzinami pracy klienta. 

Szkolenia IT

Szkolenia pracowników podnoszące świadomość zagrożeń sprawia, iż najsłabsze ogniwo jakim jest człowiek w cyber świecie staje się odporny na podstępy atakującego. Wspomagamy użytkowników końcowych i zawsze udzielamy wsparcia jak tylko mają wątpliwości. Nie ma u nas głupich pytań, a lepiej zadzwonić niż kliknąć z myślą „jakoś to będzie”.